fbpx

A vérnyomásmérés rutinvizsgálatnak számít, ám fontosságát kiválóan jelzi az, hogy hazánkban évente több, mint 30 ezer ember hal meg szív- és érrendszeri problémák miatt. Indokolt tehát, hogy állapotfelmérésünkben komoly szerepet szánjunk ennek az egyszerű és gyors vizsgálatnak.

A vérnyomás mérésekor három értéket kapunk:

  1. szisztolés érték: 110-130 között ideális (amikor az elzárt artéria fölött a pulzus megjelenik)
  2. diasztolés érték: 60-90 között ideális (amikor a pulzus már nem hallható)
  3. pulzusszám: 60-80 között ideális (edzettségi szinttől függően)

Ezen értékek nemtől, kortól és edzettségi szinttől függően kis mértékben módosulhatnak, a szakembereink elemzése alapján azonban Ön pontosan tudni fogja, hogy a mért értékek hogyan viszonyulnak az ideális tartományhoz.

Mind a magas, mind az alacsony vérnyomás rossz közérzetet okoz, és számos másodlagos betegség kiváltó okaként szerepel.

A magas vérnyomást méltán nevezik „alattomos gyilkos”-nak, hiszen hosszú ideig nincs semmilyen tünete. A kezeletlen hipertónia azonban súlyosan károsítja ereinket, agyi keringési problémákat, vesebántalmakat, a szem ereiben súlyos elváltozásokat okoz, valamint növeli a stroke, a szívelégtelenség, infarktus veszélyét.

Mikor gyanakodjunk arra, hogy magas vérnyomás betegségben szenvedünk?

Ha alvási nehézségeink támadnak, nyugtalanul alszunk, gyakran felébredünk és ébredés után nem érezzük magunkat kipihentnek. Fülcsengés vagy forróságérzet jelentkezik a fülben, ég és piros a fülcimpánk. Erős szellemi koncentrációnál illetve fizikai igénybevételt követő tarkótáji fejfájás jelentkezik, amire nem hatnak a szokásos fájdalomcsillapítók. Szédülés, bizonytalan járás alakul ki valamint mély levegővételkor mellkasi szorítás jelentkezik.

013815

Az alacsony vérnyomás látszólag kisebb veszélyekkel bír, de tartós fennállása esetén aluszékonyság, kábultság, megnövekedett reakció idő, látászavar, kétoldali fejfájás, kettős látás és időnként ájulás következhet be. Gyakori itt is az alvászavar, majd az ezzel együtt járó depresszió, mélabú.

A szervezet ezekre a vészjelekre szapora szívveréssel, émelygéssel, izzadással, nyirkos végtagokkal reagál, valamint fázás és hidegrázás léphet fel. A hosszú ideje fennálló hipotonia következményeként romlik az agyi tevékenység, memóriazavarok, esetleg demencia következhet be.

Beszélnünk kell még az úgynevezett helyváltoztatásos alacsony vérnyomásról, amely hirtelen felállás, helyzetváltoztatás nyomán jelentkezik. Tünetei: fülzúgás, homályos látás, szédülés, bizonytalanság érzet.

Hogyan tudjuk kordában tartani az alacsony vérnyomásunkat?

A sportolás, aktív időtöltés minden formája segítségünkre lehet, a sétától a kerékpározáson át a kocogásig. Fontos a bő folyadékfelvétel, ásványi só pótlás, szabad levegőn való tartózkodás. Ha az ájulás kezdeti jeleit érzékeljük, kézfejünket a mutató-középső-gyűrűs ujjak vonalában az ujjvégektől a csuklóig masszírozzuk 20 másodpercen át, középerősen, ügyelve a helyes irányra. (Oda-vissza húzogatással nem érünk el eredményt)

Iratkozz fel!

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülj programjainkról! Harmadik fél részére nem adjuk ki az e-mail címeket!

Holisztikus Gyógyító Központ

Elsődleges, kiemelt célunk az egészségmegőrzés: a szellemi és fizikai teljesítőképesség növelése otthon és munkahelyeken egyaránt. Az egészséges életmód népszerűsítése mellett tanácsadással egybekötött közérzetjavító, állapotfelmérő szűrővizsgálatokat is végzünk. 

Napjainkban mind jobban előtérbe kerül a munkahelyi egészségvédelem, hiszen egyre hosszabb a munkában töltött idő, egyre nagyobb figyelemre és koncentrációra, valamint kiemelkedő teljesítményre van szükség. Ennek érdekében átfogó komplex egészségvédelmi szűrő és tanácsadó programot dolgoztunk ki.

Holisztikus Gyógyító Központ, ahol együtt gyógyul a test és a lélek, fiatal és idős, magányos és párkapcsolatban élő. Te is számíthatsz ránk, jelentkezz állapotfelmérésre vagy válassz a terápiáink közül, szakembereink készséggel állnak a rendelkezésedre.